Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а максималната од 19 до 26 степени. УВ индексот ќе биде 6. Во Скопје ќе биде променливо облачно со умерен повремено засилен северен ветер. Во утринските часови ќе има услови за слаб дожд. Температурата ќе се двиќи од 14 до 24 степени.

XS
SM
MD
LG