Достапни линкови

Починал Германец во ноќен клуб во Прилеп


Архива - Центарот на Прилеп.

Во ноќен клуб во Прилеп починал 25-годишен германски државјанин кој престојувал во Дебреште во општина Долнени, соопшти МВР. Полицијата наведува дека на момчето Е.М. од С.Р. Германија на 14 јули околу четири часот му се слошило во ноќниот клуб и со итна медицинска помош било пренесено во Клиничката болница во Прилеп, каде била констатирана смрт. По наредба на Јавното обвинителство на телото ќе се врши обдукција.

XS
SM
MD
LG