Достапни линкови

Времето денеска сончево со умерена облачност


Временска прогноза - сончево

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност., а попладне претежно на југот и истокот од земјава ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. На места е можно појава на град и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 21, а дневната од 25 до 33 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 18, а дневната до 32 степена.

XS
SM
MD
LG