Достапни линкови

Средба на Нимиц и Коѕиас в понеделник во Брисел


Посредникот на ОН во спорот за името Метју Нимиц за време на посетата на Скопје.

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас во понеделник во Брисел ќе се сретне со медијаторот на ОН во спорот со името, Метју Нимиц. Коѕиас пред неколку дена во интервју за грчката телевизија Антена не одговори на новинарско прашање кои се црвените линии на грчката Влада во спорот за името. Тој изјави дека би било голема грешка да се произнесе по прашањето пред средбата со Нимиц.

XS
SM
MD
LG