Достапни линкови

Милитанти на ИД се кријат во Мосул


Милитанти на ИД се кријат во Мосул
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:52 0:00

По осслободувањето на Мосул, главното упориште на ИД во Ирак, милтантите почнаа да им се предаваат на ирачките војници. На аматерските снимки се гледа дека некои од нив се обидуваат да се камуфлираат како цивили за да не бидат заробени од ирачките сили.

XS
SM
MD
LG