Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Доцна попладне, а особено кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, претежно во источните и јужните делови. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 28 до 35 степени. УВ-индексот ќе има вредност 8. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност. Попладне нестабилно. Ќе дува ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе достигне до 32 степена.

XS
SM
MD
LG