Достапни линкови

Столтенберг: Корисна и искрена средба на Советот НАТО-Русија


Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенбер

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенбер оцени дека последната средба на Советот НАТО-Русија поминала во атмосфера на искрена и корисна дискусија за Украина, Авганистан и намалување на ризиците.

Столтенберг на прес-конференција по средбата посочи и дека НАТО и Русија ќе продолжат да имаат фундаментални разлики, особено околу анексијата на Крим и улогата на земјата во конфликтот во источна Украина.

XS
SM
MD
LG