Достапни линкови

Убиени 4 полицајци во Пакистан


Припадници на безбедносните сили во Пакистан.

Пакистанските власти соопштија дека четворица полицајци биле убиени, а еден повреден во градот Куета од непознати напаѓачи. Групата Џамат ул Арар која е поврзана со талибаците презема одговорност за нападот. Полицијата е во потрага по напаѓачите.

XS
SM
MD
LG