Достапни линкови

Во пожар во Русија загинаа 7 мигрантски работници


Илустрација

Во пожар во индустриски објект во рускиот северозападен регион Ленинград загинале 7 мигрантски работници од Централна Азија. Локалните власти соопштија дека пожарот избил во објектот каде се произведуваат плочки во градот Колпино, кој се наоѓа во близина на Санкт Петерсбург. Мигрантските работници живееле во објектот. Националноста на жртвите се уште не е позната.

XS
SM
MD
LG