Достапни линкови

Трамп во дводневна посета на Франција


Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот француски колега Емануел Макрон, Хамбург, 07.07.2017.

Американскиот претседател Доналд Трамп од денеска престојува во посета на Франција во тејкот на која ќе разговара со неговиот француски колега Емануел Макрон, а во петок ќе присуствува на воената парада по повод одбележувањето на националниот празник, Денот на падот на Бастиља. Последниот американски претсдател кој присуствувал на парадата бил Џорџ Буш постариот во 1989 година, во чест на 200 годишнината од Француската револуција.

XS
SM
MD
LG