Достапни линкови

Ослободениот Мосул во урнатини


Ослободениот Мосул во урнатини
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Видео снимки од дрон го покажуваат ирачкиот град Мосул во урнатини по девет месечните борби за негово ослободување од милитантната група Исламска држава. Ирачките сили поддржани од САД прогласија победа врз милитантите. Но, има стравувања дека некои од милитантите се кријат под урнатините на градот.

XS
SM
MD
LG