Достапни линкови

Австралиската министерка за надворешни работи во Македонија


Министерката за надворешни работи на Австралија Џули Бишоп

Министерката за надворешни работи на Австралија Џули Бишоп денеска престојува во официјална посета на Македонија. Таа, како што најави МНР, ќе има тет а тет средба со својот домаќин министерот Никола Димитров, по што се предвидени пленарни разговори помеѓу делегациите на министерстватa за надворешни работи на Македонија и Австралија. Министерката Бишоп попладне ќе има средба со претседателот на Собранието Талат Џафери.

XS
SM
MD
LG