Достапни линкови

Денеска продолжение на шестата седница на Собранието


Седница на Собранието на Република Македонија

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја продолжи шестата седница во рамки на чие вчерашно продолжение пратениците расправаат за одлуката за давање согласност на општите акти на Народниот правобранител. Следна точка на дневниот ред на шестата седница е разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. На шестата седница треба да се расправа и за предлог-измените на Законот за работните односи и за годишните извештаи за работата на повеќе институции. Пратениците треба да расправаат и за состојбата со дивата депонија во Струга, предлог поднесен од група пратеници од ВМРО-ДПМНЕ.

XS
SM
MD
LG