Достапни линкови

Убиен полицаец во бомбашки напад во Пакистан


Бомбашки напад во Пакистан.

Еден полицаец загинал, а 11 луѓе биле повредени во самоубиствен бомбашки напад во пакистанската покраина Балочистан. Медицински лица соопштија дека пет лица се наоѓаат во сериозна состојба и биле префлрени во Куета. Се уште никој не презеде одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG