Достапни линкови

Трамп ја повлече поддршката на сајбер безбедноста со Путин


Американскиот претседател Доналд Трамп со рускиот претседател Владимир Путин, Хамбург, 07.07.2017.

Американскиот претседател Доналд Трамп отстапи од неговиот предлог да работи со рускиот претседател Владимир Путин во формирање единица за сејбер безбедност за превенција на хакирањето и мешањето во изборите. Тој ова го направи отакако беше критикуван од неговата Републиканска партија. Трамп на Твитер напиша: „Фактот што Путин и јас дискутиравме за единица за сајбер безбедност не значи дека мислам оти тоа ќе се случи. Тоа не може, но примирјето може и се случи“.

XS
SM
MD
LG