Достапни линкови

Заев во еднодневна посета на Сараево


Премиерот Зоран Заев

Премиерот Зоран Заев, денеска е во еднодневна работна посета на БиХ, каде ќе се сретне со претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина Денис Звиздиќ. Како што информира владината прес-служба, по средбата, двајцата премиери ќе присуствуваат на церемонијата „Најменаџер и најкомпанија за 2017“, каде што Заев ќе има обраќање. Предвидено е тој да се сретне и со хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ, кој е исто така во посета на Сараево.

XS
SM
MD
LG