Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло со умерен ветер


Во Македонија ќе биде сончево и топло со умерен ветер претежно од северен правец, во источните делови повремено ветерот ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 29 до 36 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9. Во Скопје слично време, сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 34 степени.

XS
SM
MD
LG