Достапни линкови

Времето денеска: сончево со слаб до умерен ветер


Во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер особено долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од осум до 18, а дневната од 25 до 33 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9. Во Скопје слично време, сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 31 степен.

XS
SM
MD
LG