Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево и ветровито


Во Македонија ќе биде претежно сончево со пораст на дневната температура. Ќе дува повремено засилен северен ветер особено вдолж Поварадарието и во Пелагонија. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе има вредност 9. Во Скопје ќе биде претежно сончево со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 29 степени.

XS
SM
MD
LG