Достапни линкови

Две жртви во самоубиствен бомбашки напад во Ирак


Ирачките владини сили кои се борат во Мосул против милитантите на ИД.

Во самоубиствен бомбашки напад на една жена која го детонирала експлозивот во средина на толпа на цивили загинале 2 лица. Толпата бегала од борбите во Мосул меѓу ирачките сили и милитантите на Исламска држава. Ирачките власти сооппштија дека жената била од Тунис, а при нападот повредени се и 9 лица. Премиерот Хаидар ал Абади изјави дека се блиску до победа во Мосул.

XS
SM
MD
LG