Достапни линкови

Собранието в среда ќе расправа за разрешување на Зврлевски


Јавниот обвинител Марко Зврлевски.

Собраниската седница на која денеска требаше да се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски е одложена за 5 јули. Претходно Советот на јавни обвинители го прифати предлогот и даде позитивно мислење за негово разрешување. Во предлогот, објавен на веб страната на Собранието стои дека се бара разрешување на Зврлевски, поради незаконито, ненавремено и недоволно стручно извршување на функцијата.

XS
SM
MD
LG