Достапни линкови

Заев - Проблемот со депониите ќе се решава на ниво на цела држава


Архива - Зоран Заев.

Се работи на решение за дислокација на депонијата во Тетово, прашањето наскоро ќе се најде на владина седница, изјави премиерот Зоран Заев на денешната средба со претставниците на организацијата „Еко Герила“. На средбата било разговатано за проблемот со Југохром, кој како што рече Заев ќе се решава со писмени гаранции за преземени обврски од засегнатите страни, нагласувајќи оти се земаат во предвид еколошките и егзистенцијалните потреби на граѓаните. Заев истакна дека проблемот со депониите ќе се решава на ниво на цела држава.

XS
SM
MD
LG