Достапни линкови

Убиени 6 лица во напад на полициска станица во Авганистан


Припадници на авганистанската полиција.

Шест полицајци загинале во Авганистан при напад на талибанците на полициска станица во покраината Фара. Според полицијата, талибанците биле убиени во престрелката. Пет талибанци исто така биле убиени, а 9 повредени неколку часа подоцна во одделен напад во покраината.

Во вториот напад немало загинати од страна на безбедносните сили. Министрите за одбрана на НАТО се на средба во Брисел на која треба да се донесе одлука за испраќање на поголем број на војници во Авганистан.

XS
SM
MD
LG