Достапни линкови

Времето денеска променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува засилен северен ветер. Утринската температура се движи од седум до 16, а дневната од 18 до 26 степени. И утре ќе продолжи да дува засилен северен ветер, а потоа во текот на следната недела времето ќе биде сончево со умерена облачност. Дневната температура ќе биде во пораст.

XS
SM
MD
LG