Достапни линкови

Меј ја повика британската јавност да се смири


Владата на британската премиерка Тереза Меј повика да се смири лутината и гневот во јавноста по ветувањата за поддршка на жртвите од смртоносмиот пожар во Лондон. Ова следува откако демонстрантите ја исмејаа по нејзината посета на локалното население. Меј била однесена по средбата со жителите под големо полициско обезбедување, додека демонстрантите извикувале "Срамота за вас", а стотици други упаднале во градската зграда и повикале на правда.

XS
SM
MD
LG