Достапни линкови

Седум американски морнари изчезнаа во несреќа со брод


Јапонската превозна компанија Нипон Јисен која работи на товарниот брод, кој се судри со американска морнарица, соопшти дека 20-члениот екипаж е безбеден.Седум американски морнари се водат за исчезнати по синоќешниот судар, а тројца од нив вклучувајќи го и капетанот биле повредени. Во соопштението на компанијата се наведува дека таа соработува со сопственикот на бродот и целосно соработува во истрагата на крајбрежната стража. Јапонската новинска агенција Кјодо соопшти дека дека јапонската крајбрежна стража го истражува инцидентот со морнарицата на Соединетите Држави, но засега не е позната причината за несреќата.

XS
SM
MD
LG