Достапни линкови

Времето променливо облачно со дожд


Rain is slowing down the traffic in Skopje

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне во западните делови и сосема на исток. Во утринските часови има услови за нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува најпрвин умерен, а потоа засилен северен ветер. Утринската температура се движи од 10 до 20, а дневната од 22 до 29 степени.

XS
SM
MD
LG