Достапни линкови

Во Сан Франциско вработен во УПС убил три лица пред да се самоубие


илустрација

Вработен во УПС отворил оган во оддел за испорака на пакети во Сан Франциско при што убил тројца колеги, пред да се самоубие, соопшти полицијата. „Компанијата им упатува сочувство на семејствата на жртвите во инцидентот“, се наведува во соопштението на УПС. Не се познати мотивите на напаѓачот.

XS
SM
MD
LG