Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и нестабилно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне и околу пладне во западните делови нестабилно со пороен дожд и грмежи, а попладне нестабилно ќе биде и во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната температура од 23 до 32 степени. Во Скопје и околината ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за краткотрраен пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 17 до 30 степени.

XS
SM
MD
LG