Достапни линкови

Вооружен напаѓач застрелал републикански политичари во Вирџинија


Американскиот конгресмен Стив Скалис.

Американскиот конгресмен Стив Скалис е меѓу неколкуте застрелани луѓе на безбол тренинг во државата Вирџинија, јавуваат американските медиуми. Тие јавуваат дека вооружен напаѓач застрелал неколку луѓе, меѓу кои кои и републикански политичари.

XS
SM
MD
LG