Достапни линкови

Лондон: Настрадани и повредени во пожар во висококатница


Лондон: Настрадани и повредени во пожар во висококатница
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00

Според властите во Лондон, во голем пожар, кој избувна во висококатница во западниот дел на градот, има неколкумина загинати и десетици повредени. Причината за пожарот се уште не е позната.

XS
SM
MD
LG