Достапни линкови

Пожар во висококатница во Лондон, десетици хоспитализирани


Пожар во облакодер во Лондон, 14 јуни 2017 година

Најмалку 30 лица се хоспитализирани откако во една висококатница во западен Лондон избувна голем пожар, соопштија медицински екипи. Против пожарот кој започнал во раните утрински часови се борат околу 200 пожарникари со 47 возила.

Во 27-катната зграда се уште има луѓе и во тек е нивна евакуација, соопштија полициски извори.

XS
SM
MD
LG