Достапни линкови

Тилерсон - Односите со Русија продолжуваат да се влошуваат


Архива - Државниот секретар на САД Рекс Тилерсон.

Државниот секретар на САД Рекс Тилерсон изјави дека врските меѓу Вашингтон и Москва продолжуваат да се влошуваат, истакнувајќи пред сенаторите дека администрацијата на САД се уште се обидува да ги стабилизира односите.

Денешните коментари на Тилерсон доаѓаат откако Конгресот ги зацементираше постоечките санкции кон Москва и воведе нови за наводното мешање на Русија во минатогодишните претседателски избори и за акциите во Сирија, Украина и други прашања.

XS
SM
MD
LG