Достапни линкови

Тројца американски војници загинале во Авганистан


Мапа на областа во која загинале тројцата американски војници

Пентагон вчера соопшти дека тројца американски војници загинале во оружена престрелка во авганистанската провинција Нангархар. Истрагата за смртта на војниците е во тек, се вели во соопштението, во кое нема дадено повеќе детали.

Секретарот за медиуми на Белата Куќа во Вашингтон Шон Спајсер ја потврди оваа информација, додавајќи оти инцидентот е под истрага.

XS
SM
MD
LG