Достапни линкови

Трамп ќе презентира план за борба против ИД


Американскиот претседател Доналд Трамп на средбата на неговиот кабинет.

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека во наредните недели ќе го открие неговиот план за борба против милитантната група Исламска држава. На средбата на неговиот кабинет, тој порача дека постигнале огромен успех во борбата против милитантите. Трамп најави дека на прес-конференцијата која ќе се одржи за две недели ќе покаже бројки за успешноста на борбите.

Борбата против екстремистичките групи, кои ја имаат контрола врз области во Сирија и Ирак беше меѓу најзастапените ветувања за време на изборната кампања на Трамп.

XS
SM
MD
LG