Достапни линкови

Уапсени над 200 демонстранти во Русија


Еден од уапсените на протестите против корупција во Москва.

Полицијата во Москва и Санкт Петерсбург уапсила повеќе од 200 демонстранти на протестите против корупцијата во земјата, организирани од опозицискиот политичар Алексеј Навални. Опозицискиот политичар Илиа Јашин е меѓу уапсените. Навални пак беше уапсен пред почетокот на протестот пред заградата каде се наоѓа неговиот дом. Демонстрантите извикувале „Срамота“, „Путин е крадец“ и „Слобода за Навални“.

XS
SM
MD
LG