Достапни линкови

Уапсен Навални пред протестите против корупција во Москва


Алексеј Навални

Активистот и опозициски политичар Алексеј Навални бил уапсен пред зградата во која се наоѓа неговиот дом пред почетокот на најавениот протест против коруцијата во земјата. Неговата сопруга, Јулија напиша на Твитер дека Навални ги повикува демонстрантите да го одржат планираниот протест. Навални е организатор на протестите и има фондација за борба против корупцијата.

XS
SM
MD
LG