Достапни линкови

Престрелки во иранскиот парламент и мавзолејот на Хомеини


илустрација

Најмалку едно лице било рането во денешното пукање во иранскиот парламент, јавуваат локалните новински медиуми. Двете полуофицијални агенции Фарс и Мехр јавија дека едно лице влегло во зградата на парламентот и почнало да стрела врз обезбедувањето. Во престрелката бил ранет еден од чуварите. Во исто време со овој инцидент друго вооружено лице почнало да пука во мавзолејот на на ајатолахот Хомеини во јужниот дел на Техеран.

XS
SM
MD
LG