Достапни линкови

Нов удар на меѓународната коалиција врз сириските владини сили


илустрација

Меѓународната коалиција предводена од САД која се бори против милитантите на Исламската држава соопшти дека извела нов удар врз сириските владини сили во регионот на градот Танфа, близу границата со Ирак и Јордан. Коалицијата бомбардирала група од над 60 војници кои претставувале закана за силите на коалицијата во Танфа. Сирија и Русија го осудија нападот.

XS
SM
MD
LG