Достапни линкови

Лавров: Москва не се противи на економска интеграција на Балканот во Европа


шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров и министерот за надворешни работи на Словачка Мирослав Лајчак, Калининград, 06.06.2017.

Русија не се противи на економската интеграција на балканските земји, вклучувајчи ги Црна Гора и Македонија во Европа, изјави шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров по разговорите со министерот за надворешни работи на Словачка Мирослав Лајчак во Калининград. Тој исто така наведе дека, според негово мислење, Соединетите држави и водечките земји на Европската унија биле опседнати со „задачата за владеење на Балканот“.

XS
SM
MD
LG