Достапни линкови

Седум загинати во експлозија во Авганистан


Илустративна архивкса фотографија од повреден човек при напад во Авганистан.

Седум луѓе се убиени и најмалку 12 се повредени во експлозија во западниот авганистански град Херат, соопштуваат властите. Канцеларијата на гувернерот на провинцијата информира дека инцидентот денеска се случил во близина на влезот на Големата џамија во градот. Полицијата соопшти дека првисчните информации укажуваат дека оксплозијата била предизвикана од бомба сокриена во моторцикл. Засега ниту една група не ја презеде одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG