Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


.

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне наместа нестабилно со локален пороен дожд и грмежи особено во западните и северните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 25 до 32 степена. Во Скопје слично време. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе достигне до 30 степени.

XS
SM
MD
LG