Достапни линкови

Прва седница на новата влада


Премиерот Зоран Заев и членови на новата влада, министри, веднаш по изборот на нов владин кабинет.

За денеска напладне е закажана првата седница на владата на премиерот Зоран Заев. Не е соопштено кои ќе бидат точките што ќе се најдат на дневен ред. Неофицијално се наведува дека е можно е да се расправа за разрешување на актуелните директори на државни фирми и институции и назначувањето на нови.

XS
SM
MD
LG