Достапни линкови

Времето денеска: попладне нестабилно со дожд


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, околу пладне и попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и североисточните предели. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се движи од 9 до 15, а максималната од 24 до 31 степен. И во Скопската котлина попладне ќе биде нестабилно со услови за локален пороен дожд и грмежи. Темпратурата ќе се движи од 13 до 30 степени.

XS
SM
MD
LG