Достапни линкови

МНР - Нема повредени македонски државјани во терористичкиот напад во Лондон


Нема повредени македонски државјани во синоќешниот терористички напад во Лондон, во кој загинаа седум лица, а 48 се повредени, потврдува Министерството за надворешни.

МНР го осудува синоќешниот терористички напад во Лондон и информира дека е во постојана комуникација со Амбасадата во Лондон, која стапила во контакт со Метрополитен полис.

XS
SM
MD
LG