Достапни линкови

Лажна закана за терористичи напад на рок фестивал во Германија


Фестивалот Рок ам Ринг во Германија продолжува денеска, откако полицијата вчера го прекина поради потенцијална закана од терористички напад. Организаторите на официјалната Фејсбук страница напишаа дека по интензивни пребарувања на целата област полицијата им дала зелено светло да продолжат со концертот.

Концертот треба да трае до утре и се очекува да присуствуваат до 90 илјади луѓе.

XS
SM
MD
LG