Достапни линкови

34 загинати во казино во Манила


илустрација

Вооружен човек се самобил откако денеска влегол во едно казино во Манила, почнал да пука а потоа ги запалил масите за коцкање, соопшти филипинската полиција, наведувајќи дека притоа 34 лица загинале поради задушување. Полицијата наведе дека мотивот за нападот, најверојатно бил грабеж, а не тероризам. Во инцидентот имало и пеесетина повредени.

XS
SM
MD
LG