Достапни линкови

Времето денеска: сончево попладне со дожд и грмежи


Во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне и во вечерните часови нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од девет до 17 степени, а дневната од 26 до 35 степени. Во Скопје ќе биде малку до умерено облачно, попладне со краткотраен пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе достигне до 16, а дневната до 32 степена.

XS
SM
MD
LG