Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ го осуди нападот врз Тодоров


Седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ во денешното пишано соопштение најостро го осудува, како што пишува, обидот за убиство на Никола Тодоров. Партијата во соопштението посочува дека виновник за деструктивната политика е СДСМ.

„На првиот ден од доаѓањето на власт, сведоци сме на подмолен и вооружен напад врз Тодоров, кој благодарение на присебноста успеа да го избегне атентаторот“, стои во соопштението. Од таму велат дека одговорност мора да има.

XS
SM
MD
LG