Достапни линкови

Нападнат екс министерот за здравство Тодоров


Прес-конференција на Никола Тодоров

Од МВР потврдуваат дека бил нападнат поранешниот министер за здравство Никола Тодоров и дека напаѓачот е однесен во полициска станица.

Полицијата работи на расчистување на случјот и повеќе информаци најавија за подоцна во текот на денот. Засега нема повеке детали за инцидентот.

Новоизбраниот министер за здравство Арбен Таравари за Радио Слободна Европа изјави дека не отишол во Министерството да ја преземе функцијата, оти му било јавено за инцидентот.

Во 12 и 30 требаше да се изврши промопредвањето на министерската функција.

XS
SM
MD
LG